Günlük hayatın yoğunluğunda neredeyse bir saatlik bir seansa vakit ayırmak çoğu insan için zor olabilir. Yaşamın giderek hızlandığı bu zamanlarda, bir çokları tarafından terapi ihtiyacı ötelenebilmekte, diğer sağlık sorunlarının yanında ikincil gibi görülmektedir. Oysa bedenin zaman zaman duyduğu tıbbi yardım ihtiyacı kadar ruhsal durumun da zaman zaman yardım müdahalelerine ihtiyaç duyduğu gerçeğinin önemsenmesi gerekir. Kısıtlı vakitler, iş hayatının yoğunluğu da kişileri bu ihtiyacını görmezden gelmeye itebilmektedir. İşte tüm bu ihtiyaçların cevabı olarak ortaya çıkan online terapi, yüz yüze gelme imkanı bulamayan bir çok kişi için çok avantajlı bir terapi seansı alma yöntemi haline geldi. İnternet üzerinden ilgili uzman işi ile online yöntemle kolaylıkla terapi alınmakta.

Terapistle birlikte uyumlu bir zaman dilimi belirlenerek alınan bu seans sayesinde yoğun tempodan dolayı terapi almayı ertelemeye de gerek kalmaz.

Kimileri için online terapi daha da rahat ettikleri bir yöntem olarak tanımlanıyor. Direkt olarak yüz yüze gelinmeyen bu yöntem sayesinde, evden çıkmadan alınan seanslar kişiyi daha konforlu hissettirebilir. Online terapi sayesinde, ulaşma imkanı bulunamayan psikolog ve psikiyatrlardan seans almak kolaylaşır. Özellikle büyük yerleşim yerlerinde ve ya yerleşim yerlerinin merkezlerinde bulunmayanlar için talep ettikleri ruhsal sağlık hizmetlerini bu yolla almak, bir fırsattır denilebilir. Merkezimizde bulunan psikolog ve psikiyatrlar tarafından çeşitli terapi seansları online olarak da verilmektedir.

 

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment